Nowości

 

Firma „ORMEX” specjalizuje się w produkcji obuwia specjalistycznego dla dzieci oraz osób z wadami kończyn dolnych. Zakładając, że „dobre obuwie w dzieciństwie to zdrowe stopy w dorosłym życiu” - na tej podstawie została opracowana linia obuwia profilaktycznego „BAJBUT” z obcasem „Thomasa”, podpierającym łuk podłużny stopy dziecka.Obuwie przeznaczone jest zarówno dla dzieci z prawidłową budową stóp jak i z występującymi wadami.

 

Dotychczasowa produkcja obuwia „BAJBUT”, cieszy się dużym uznaniem wśród klientów i lekarzy ortopedów. Obecnie przeprowadzana jest gruntowna modernizacja i zmiany konstrukcyjno - technologiczne, dzięki którym obuwie będzie bardziej spełniało funkcję obuwia korekcyjno – profilaktyczną. Przede wszystkim dokonano zmian konstrukcyjnych elementów spodowych, w wyniku czego obuwie zyskało większą elastyczność przodostopia.Zastosowanie dwóch rodzajów podeszew, umożliwia  dokonanie dodatkowej korekty spodów, zalecanej przez lekarzy ortopedów.

 

Obuwie produkowane jest w tęgościach na stopy szczuplejsze i tęższe. Wierzchy wykonane z naturalnych skór bydlęcych licowych i welurowych, w różnych kolorach. Podszewka i wyściółki skórzane, wewnątrz wklejone miękkie wkładki profilaktyczne, które łatwo usunąć w celu zastosowania profesjonalnych wkładek ortopedycznych wykonanych przez firmę „ORMEX”.

Obuwie „BAJBUT” może być także wykonywane na miarę, lub też mogą być dokonywane różne przeróbki jak wydłużenie lub skrócenie pasków zapinających, wykonanie obuwia o różnych długościach  w parze, czy też dokonanie przebudowy spodów.

 

Mamy nadzieję, że w/w zmiany w obuwiu „BAJBUT”, jeszcze bardziej wpłyną na poprawę  jego walorów użytkowych i estetycznych wśród dzieci.

 

Następną grupą obuwia specjalistycznego jest obuwie „REHABUT” stabilizujące  staw skokowy  i po uszkodzeniach ścięgna Achillesa. Informacje dotyczące zastosowania i zalet tego obuwia, zamieszczone są na naszej stronie internetowej w poz. „Obuwie Specjalistyczne”.

Do grupy obuwia specjalistycznego zaliczyć należy także obuwie po operacji przodostopia – Hallux, które podczas chodzenia odciąża przodostopie.

Następną grupą odciążającą tyłostopie jest obuwie specjalistyczne po operacji pięty.

Dalsze informacje dotyczące przeznaczenia i zalet w/w obuwia zamieszczone są na naszej stronie internetowej.

Dużą grupą obuwia specjalistycznego stanowi obuwie dla stóp cukrzycowych i z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Bliższe informacje o tym obuwiu zamieszczone są także na niniejszej stronie internetowej.

Zapraszamy Państwa do nabywania polecanego wyżej obuwia, wierzymy że będą Państwo zadowoleni z wyboru, a obuwie spełniać będzie swoje przeznaczenie.

 

 

                                                                                                                             ORMEX

PODOSKOP PRZENOŚNY

Podoskop przenośny – do badania stóp metodą odbicia lustrzanego. Wykonanie podoskopu o mniejszych gabarytach oraz zastosowanie lustra pod kątem, umożliwia przechowywanie i przenoszenie w walizce. Zasada badania stóp jest taka sama jak w podoskopie stacjonarnym. W walizce znajduje się folia, którą można zabezpieczyć górną powierzchnię podoskopu przed uszkodzeniami i zapewnia higienę podczas badania. Trwała i lekka aluminiowa walizka czyni podoskop dostępny w każdych warunkach.