obuwie „REHABUT”

Obuwie specjalistyczne

 

Obuwie „REHABUT”, wykonane ze skór naturalnych,  służy do terapii we wczesnym stadium po zabiegach leczniczych – w szczególności po uszkodzeniach w obrębie stopy  i goleni, porażeniach nerwu strzałkowego i piszczelowego,  niestabilności stawu skokowego oraz przy uszkodzeniach ścięgna Achillesa.

Gwarantuje pozytywne efekty uzupełniającego leczenia poszpitalnego.

Eliminuje konieczność stosowania opatrunków unieruchamiających takich jak: gipsu po operacji torebek ścięgnistych  i uszkodzeń kostnych stawu skokowego.

Konstrukcja cholewki umożliwia łatwe zakładanie buta. Wysoka cholewka  zmiękczona na całej powierzchni pianką lateksową , sznurowana w przedniej części i zapinana na dwa paski „velcro” lub sznurowana na haki, stabilizuje i usztywnia staw skokowy. Ponadto, w miarę potrzeby bądź zaleceń lekarza, istnieje możliwość indywidualnego  usztywnienia bocznych elementów obuwia i dopasowania do kształtu stopy odpowiednio skonstruowanymi, wyjmowanymi, termoplasycznymi wkładami. Elastyczne podeszwy uniesione w części czubków zapewniają prawidłowe ustawienie stopy oraz ułatwiają użytkowanie obuwia zwłaszcza przy „opadających stopach”. Obuwie „REHABUT” przyczynia się do efektywnego skrócenia czasu rehabilitacji.

 

 

 

Nr art. O 2127 – na paski „velcro”, rozmiary 37-46 nr fr

Nr art. O 2146 – na haki, sznurowane, rozmiary 37-46 nr fr